Prodlužování vlásků

23. února 2010 v 9:31 | Janelle Petit |  Vlásky
Nové trendy přichází každým rokem nejen ve světě módy, ale také ve světě účesů. Dlouhé a husté vlasy jsou ale vidět na molech snad všech módních přehlídek každý rok. Dlouhé vlasynavíc dodávají půvab a ženskost i jednoduchému stylu oblékání.
Prodlužování vlasů je řešením nejen pro modelky a známé herečky, krok s módou v oblasti účesů můžeme držet i my. Protože přece všechny ženy chtějí mít krásné dlouhé vlasy. Možnostiprodlužování vlasů jsou téměř nekonečné, pokud chcete extra dlouhé vlasy nebo zvětšit objem, není to vůbec žádní problém. Navíc rychlá změna image pomocí módní patky nebo hustého barevného melíru není pro prodlužování vlasů rovněž žádným problémem. Trendu extra dlouhých vlasů podléhají mnohé celebrity a důvod je jednoduchý - dlouhé a husté vlasy jsou prostě nekonečně sexy.
Prodlužování vlasů spočívá vlastně ve spojování Vašich vlasů s vlasy umělými, ale mnohem častěji s vlasy pravými. Pro prodlužování vlasů se ve v současnosti používají hlavně evropské vlasy, které jsou svými vlastnostmi a chováním nejblíže našim vlastním vlasům. Mohou se běžně mýt, foukat, žehlit nebo dokonce barvit či odbarvovat. S odbarvováním ale opatrně a vždy ho svěřte do rukou profesionálům. Dostupné jsou ve všech přírodních odstínech od blond až po tmavě hnědou. Pokud máte na prodlužování vlasů dostatek financí, vybírejte tzv. "panenské vlasy" - vlasy, které nebyly nikdy v minulosti barveny ani jinak chemicky ošetřovány. Barva takových vlasů se již poté upravuje pouze nepatrně.
Dalším typem vlasů, které se běžně používají pro prodlužování vlasů, jsou asijské vlasy. Oprotivlasům evropským jsou až o třetinu levnější. Mají ale ovšem i své nevýhody - často jsou nepoddajné a mají sklon k vysoušení. Jejich údržba je proto většinou daleko náročnější, než pokud použijeme evropské vlasy. U prodlužování vlasů jde ale především o jedno - abyprodloužení vlasů bylo přirozené a nenápadné a aby vznikl dojem vlasů vlastních.
Samozřejmě pokud si necháme vlasy prodloužit, je třeba počítat s jejich pravidelnou údržbou. Doba nošení prodloužených vlasů závisí na rychlosti růstu vlastních vlasů. Jak totiž vlasy rostou, posouvají se spoje jednotlivých pramenů dolů, vznikají tak odrosty a spoje se stávají viditelnými. Proto by se měly navázané prameny zhruba po čtyřech až šesti měsících odstranit. U některých metod prodlužování vlasů se dají spoje pouze povolit a prameny opět přitáhnout blíže ke kořínkům vlastních vlasů u jiných metod se dají prameny sundat a po úpravě použít znovu. V takovém případě můžete prodloužené vlasy nosit až jeden a půl roku. Ale vždy záleží na kvalitě použitých vlasů a prodlužovací metodě!
Prodloužené vlasy samozřejmě vyžadují pečlivou péči. Je spousta výrobků vyráběných právě za účelem ošetřování prodloužených vlasů. Hlavním důvodem je to, že navázané prameny nejsou spojeny s pokožkou hlavy a nejsou vyživovány přírodními látkami. Proto je třeba tento nedostatek prodlužování vlasů cíleně odstraňovat speciální péčí. Při pravidelném používání těchto výrobků vlasům zůstane lesk a elasticita. S péčí o prodloužené vlasy Vám ale určitě dobře poradí ve vašem salonu.
Dennímu stylingu ale nestojí nic v cestě. Prodloužené vlasy můžete libovolně fénovat, žehlit nebo natáčet. Povoleno je dokonce i barvení. Pokud si necháte prodloužit vlasy, neznamená to, že budete muset stále dokola nosit ten samý účes…Fantazii ve verzích účesů se meze nekladou. Aby prodloužené vlasy neplstnatěly je třeba je důkladně prokartáčovat speciálním kartáčem třeba i několikrát denně. Stejně tak u fénování je třeba dát si pozor na to, aby nebyla nastavena příliš vysoká teplota a udržovat fén ve vzdálenosti minimálně 20 cm. Předejdete tím vysušení a poškození prodloužených vlasů.
Prodlužování vlasů je zkrátka trendy a být okouzlující již nemusí již výsadou pouze celebrit a modelek, protože vypadat jako hvězda je díky prodlužování vlasů snazší pro kteroukoliv z nás.

Zdroj: www.prodluzovani.vlasu.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama