Metody prodlužování vlasů

23. února 2010 v 9:35 | Janelle Petit |  Vlásky

Bond Plus

Tato metoda patří mezi nejšetrnější metody prodlužování vlasů. Jednotlivé vlasové pramínky jsou připevňovány k vlastním vlasům pomocí speciálních plastových pojítek, která se smršťují při zahřátí a dojde tak k bezpečnému a pevnému přichycení vlasového pramenu. Pojítka jsou samozřejmě k dispozici v mnoha barevných odstínech, což zaručuje nenápadnost spoje v různých barvách vlasů. Plastové pojítko se navlékne na vlastní vlasy pomocí speciálního háčku a v místě spoje se zahřeje speciálním přístrojem na teplotu 100 až 200°C. Působením tepla se pojítko smrští a dojde k vzájemnému spojení vlasů. Navíc sundávání jednotlivých pramenů je opět velmi jednoduché - zahřátím lze pramínky opět jednoduše uvolnit.
Tato metoda prodlužování vlasů má navíc i tu výhodu, že vlasové pramínky lze použít opětovaně a je tak ekonomicky výhodná. Metoda Bond Plus je vhodná pro vlasy barvené, odbarvené nebo jinak chemicky ošetřené a samozřejmě s nimi lze provádět všechny druhy denního stylingu jako fénování nebo žehlení.
Samotné prodlužování vlasů touto metodou trvá zhruba 2 hodiny. Aby výsledek prodlužování vlasů byl co nejlepší, je třeba, aby vlastní vlasy měly délku minimálně 10-15 cm. Pozor si dejte především na oblast zátylku… Jednotlivé vlasové prameny se připevňují asi 1 cm od pokožky hlavy. Prodlužování např. ofiny touto metodou není příliš vhodné, protože spoje by byly viditelné a nepůsobily dobře.
Prodloužené vlasy je třeba po 2 - 4 měsících zkontrolovat, uvolnit a posunout zpět na původní místo. Interval posouvání je závislý na individuální rychlosti růstu vlasů. Uvolňování se provádí bez používání chemických prostředků a vlasy je možné uvolnit zhruba během 15 minut.
Zkuste metodu prodlužování vlasů, která je naprosto bezpečná a šetrná k vlastním vlasům. Navíc zaručuje rychlé a pevné spojení…

Bellargo

Bellargo je v podstatě metoda, která zdokonaluje metodu Bond Plus. Rovněž i tato metodaprodlužování vlasů je šetrná k vlastním vlasům.
Na pramínku vlastních vlasů se vytvoří uzlíček a ten se spolu s prodlužovaným pramínkem vloží do zvláštní trubičky, která se speciálním přístrojem nahřeje a tím se smrští, čímž zajistí to, že z vlastních vlasů nesklouzne. Trubička je velmi dobře fixována na stejném místě právě díky uzlíčku. Výhodou je, že vlasy se při této metodě prodlužování vlasů vyhnou přímému zahřívání. Tato metoda se samozřejmě hodí i k zahušťování vlasů.
Opět i zde platí, že účes musí být po určité době obnoven a trubičky posunuty zpět ke kořínkům vlastních vlasů, čímž se odstraní nepěkné odrosty spojů. Rozebírání spoje se provádí stejnou metodou jako u metody Bond Plus, pouze se navíc speciální jehličkou musí uvolnit uzlík a stáhnout dolů. Po sejmutí trubiček se pak začnou uzlíky samy uvolňovat. Po uvolnění uzlíků se vlasy pročešou a spoje lze nasadit znovu.
Bohužel tato metoda prodlužování vlasů není příliš vhodná pro jemné a řídké vlasy, protože spoje jsou viditelné.

Keratin (Great Lengths)

Prodlužování vlasů pomocí keratinu je u nás asi nepopulárnější metoda. Důvodem jsou pravděpodobně nejen nízké pořizovací náklady vybavení, ale i snadná aplikace. Keratin sám o sobě je stavební bílkovina, ze které se vytvářejí vlasy, je tak přirozenou složkou samotného vlasu.
Pro keratinovou metodu prodlužování vlasů jsou typické pramínky vlasů, které mají na konci tzv. slepky vytvořené právě z keratinu. Takto připravený pramínek se přiloží k vyčesanému prameni vlastních vlasů a keratin se rozehřeje speciálními zahřívacími keratinovými kleštěmi - ty se zahřívají na teplotu zhruba 100-180 °C, což je pro představu teplota nižší, než na kterou se zahřívá běžná žehlička na vlasy. Pramínek se tak "přitaví" na vlastní živé vlasy. Pokožka hlavy je přitom chráněna spaciálním izolačním kroužkem. Prodlužování vlasů pomocí keratinu zajišťuje nejjemnější a nejnápadnější spoj ze všech metod.
Trendem v prodlužování vlasů keratinem je tzv. studená metoda při které se používají opět speciální kleště, které využívají elektricko-ultrazvukového impulzu. Dochází tak k ohřevu bez vnějšího vyzařování tepla.
Rozebírání spoje je u prodlužování vlasů keratinem trošičku složitější a provádí se několika způsoby. Prvním z nich je mechanické rozdrcení spoje. To je pravděpodobně nejméně šetrná metoda ze všech. Spoj je sice ihned uvolněn, ale riskujete poškození vlastních vlasů. Další možností je opětované zahřátí spoje keratinovými kleštěmi a stažení pramínku. Tato metoda je sice zdlouhavější, ale pramínek je po sejmutí v dobrém stavu a lze ho znovu použít bez výraznějších úprav nebo zkracování. Třetí cestou je chemické narušení spoje, zde ale vyvstává problém úplného odstranění i rozpuštěného keratinu z vlastních vlasů. U všech metod je důležité důkladně odstranit zbytky keratinu z vlastních vlasů a to buď mechanicky nebo rozpuštěním v lihobenzinových sloučeninách.

Flash point - Micro Ring

Tato metoda prodlužování vlasů se provádí za studena. Používají se tenké kovové kroužky o maximální velikosti 3 mm, které se jednoduše navléknou na vlastní pramen vlasů, přidá se prodlužovaný pramen a kroužek se stlačí speciálními kleštičkami. Výhodou této metodyprodlužování vlasů je především její rychlost a to, že nepoškozuje vlasy. Může velmi dobře sloužit jak k prodlužování vlasů, tak k zahušťování účesů. Při obnově nebo odstraňování prodloužených pramenů se opět kleštičkami zatlačí na kovový kroužek, který se uvolní i s přidaným pramínkem. Tato metoda prodlužování vlasů se doporučuje především pro jemné a oslabené vlasy nebo pro alergiky.
Je to velmi rychlý způsob jak nasazování tak snímání přidávaných pramenů a navíc vůbec nepoškozuje vlastní vlasy ani chemiky ani teplem.


Zdroj: www.prodluzovani-vlasu.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 14. dubna 2012 v 2:04 | Reagovat

Mám ráda metodu Bellargo, protože je velmi šetrná k vlasům a navíc se touto metodou dají vlasy i zahušťovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama