Kouřové líčení 2

23. února 2010 v 16:15 | Janelle Petit |  Líčení Očí

Kouřové líčení očí - detailní návod

Autorka: Eliška R.
Není nad přirozenost. Ale - přiznejme si to všechny! - občas má prostě každá z nás velkou chuť se sebou něco provést, alespoň jeden večer vypadat jinak, šokovat či zaujmout. Kouřové líčení očí je stále nepřekonatelným hitem, tak proč jej nevyzkoušet třeba při nejbližší vhodné příležitosti? Připravili jsme podrobný návod podle tipů vyhlášeného vizážisty Beau Nelsona.
Tento typ líčení se hodí ke společenským příležitostem, jakými jsou plesy, večírky a divoké party. Zvýrazní tvůj pohled a všude, kde se objevíš, budeš nepřehlédnutelná. Má však i svá úskalí - neumně vytvořenékouřové líčení může vzbudit dojem přehnané "zmalovanosti". K tomu, aby tento styl splnil, co má - tedy přitáhl pozornost k tvým krásným očím, musíš respektovat jasná pravidla:
1. Pleť obličeje musí být dokonale sjednocená a matná. Nedostatky proto skryj make-upem či korekční tyčinkou a velkým pomocníkem ti bude sypký pudr.
2. Kouzlo kouřového líčení spočívá v nápadném zvýraznění pouze jedné partie obličeje, tedy očí. Abys nevypadala jako "cirkusačka", nezvýrazňuj si zároveň tváře výraznou růží (hodí se spíš jemný nádech růžové či bronzové, případně pudr o jeden až dva odstíny tmavší než ten, který jsi použila na celý obličej) a rty přetři pouze nenápadným leskem.
3. Zásadou je "čistá práce". Dbej na to, aby ti na řasách neutkvěly žmolky, abys neměla jedno oko namalované více než druhé, a především si líčení během večera několikrát překontroluj a případné nedostatky (rozmazaná linka či stíny slité do jedné rýhy) pouprav. K dokonalosti ti pomůže použití kvalitní kosmetiky a dodržení správného postupu.
4. Jak se říká, učený z nebe nespadl. To platí i u líčení. Raději si jej vyzkoušej v klidu doma "nanečisto", získáš tak cvik a vyhneš se stresování těsně před začátkem akce. U výrazného líčení jsou nedokonalosti velmi nápadné!
DETAILNÍ NÁVOD
Kouřové líčení snadno a rychle i bez pomoci profesionála? Ano, díky tipům Beau Nelsona! Jedná se o velmi jemný styl, který oči neorámuje nepřirozenou černou, ale je založen na postupném přechodu černé linky k šedým odstínům na víčku.
Nezbytná výbava: 3 typy štětců (malý plochý se zakulacenou hranou hranou, střední kulatý a střední zploštělý), vatová tyčinka, make-up a pudr na podklad, 3 odstíny sypkých očních stínů (tmavý, světlý a jeden "mezi" - např, černý, tmavě šedý a světlounce šedý), měkká černá kajalová tužka, prodlužující řasenka
smoked1
KROK 1 >> Orámování horního víčka
Nejprve proveď sjednocení pleti svým oblíbeným make-upem nebo korektorem, celou tvář pak jemně popraš sypkým pudrem. Nyní můžeš začít s výrobou dokonalého kouřového líčení očí.
1.-2. Měkkou kajalovou tužkou v černé barvě udělej nad linií horních řas tlustější linku. Neboj se ji udělat skutečně výraznou a nemusí být ani dokonale pravidelná, jelikož ji v následujícím kroku rozmažeš.
3. Za pomoci vatové tyčinky nebo malého štětce linku lehce rozmaž, aby nepůsobila tak ostře.
4.-5. Drobným štětcem naber trochu nejtmavšího (v našem případě černého) sypkého stínu, klepni jím přes hranu ruky (přebytečný stín se tak ze štětce vytřepe a neudělá ti šmouhy kolem očí - stále je třeba myslet na čistou práci) a poklepávej jím přes linii černé linky - tím se sfixuje a zvýrazní.
smoked2
KROK 2 >> Aplikace stínů na horní víčka
1.-2. Pomocí plochého štětce nanes na víčka střední stín a lehce rozetři doztracena.
3.-5. Teď je na řadě nejsvětlejší z očních stínů, který budeš aplikovat pomocí kulatého štetce. Oči lehce otevři a štětcem jakoby přejížděj obloukovitým pohybem v rýze očního víčka sem a tam až se stín perfektně rozetře. Zaručí ti to, že oči budou nalíčené stejně a pravidelně, nikde nebude stínem přetáhnuto.
smoked3
KROK 3 >> Orámování linie spodních řas
1.-3. Nyní je třeba zaměřit se na spodní víčka. Připrav si opět nejmenší štětec a střední odstín očního stínu. Štětec se stínem lehce oklepni o ruku a začni jím obtahovat spodní víčko od vnějšího koutku směrem k vnitřnímu. Část linky od vnějšího koutku zhruba ke středu víčka by měla být široká, zbytek obtáhni úzce.
4.-5. Na řadě je opět černá tužka. Veď ji NAD linií spodní řas, tedy ve vnitřní části. Poté obě oči na pár sekund zavři a víčka tiskni k sobě - to aby ti oči nezačaly slzet a linka se nerozmazala.
6. Na závěr samozřejmě nezapomeň na řasenku. Aby byly řasy co nejvýraznější, lehce napni víčko pomocí palce jedné ruky a druhou rukou aplikuj řasenku od počátku řas až k jejich konečkům. Trikem profesionálních maskérů je aplikace "sekavými pohyby", kdy řasenku nevedeš přímo rovně, ale lehce s ní pohybuješ doprava-doleva. Řasy pak budou vypadat hustější a výraznější. Tip: Pokud máš krátké řasy a přesto chceš docílit velmi výrazného looku, vyzkoušej umělé řasy!
HOTOVO!
Připravila: Eliška R.
Fotografie byly vytvořeny z instruktážního videa Dabbler.ca (www.beaute-cosmetics.com).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama