Jak opticky zeštíhlit obličej

23. února 2010 v 16:10 | Janelle Petit |  Celkový make-up

Jak opticky zeštíhlit obličej

Autorka: Eliška R.
Majitelky kulatého obličeje si obvykle stěžují, že můžou hubnout jakkoliv, ale jejich tvář vždy působí baculatě. Díky vhodnému líčení jde vyřešit i tento problém - stačí zvýraznit oči, ústa a správně nanést tvářenku. Slečna ti poradí, jak na to.
oblicej

KOČIČÍ OČI

Čím jsou tvé oči větší a výraznější, tím zbytek obličeje působí útleji. Především v případě večerního líčení se rozhodně neboj výrazných a metalických odstínů očních stínů, nápadných očních linek ani dramaticky nalíčených řas. Svou práci udělají také umělé řasy. Pár jejich snopků aplikuj do vnějších koutků - tím se oči opticky protáhnou. Spodní řasy naopak nezvýrazňuj vůbec, anebo pouze lehce, aby se oči naopak ještě více nezmenšily.
Tip: Velkou pozornost věnuj také obočí. Dobře tvarované obočí totiž dokáže svést pozornost do centra obličeje a odpoutat ji od oblých linií tváře.

RTY K NAKOUSNUTÍ

Zásadou je dodat objem dolnímu rtu. Pokud jsou tvá ústa úzká a nenápadná, celý obličej v porovnání s nimi vypadá nápadně široce. Nejjednodušší cestou, jak zaměřit pozornost na rty, je nanést trochu třpytivého lesku do středu spodního rtu, ať už na rtěnku či světlý lesk.
Tip: Nepoužívej tužku na rty. Tvá ústa by nepřirozeně orámovala a opticky je zmenšila, což je naprosto nežádoucí.

SEXY LÍČKA

Pomocí štětce a tvářenky můžeš propůjčit svému obličeji svůdné křivky a definovat tak jeho tvar. Našpul rty, aby vystouply lícní kosti, a šikmými tahy směrem ke spánkům aplikuj tmavší odstín tvářenky. Na denní líčení se hodí růžové a broskvové tóny, večer smíš směle použít i tmavě cihlovou.
Tip: Vůbec nejideálnější možností je zkombinovat odstíny dva. Světlým zvýrazni střed obličeje.
kulatyKosmetické tipy:
1. Řasenka Giant Full Volume Mascara, Gabriella salvete, 139 Kč
2. Třpytivý lesk na rty Volume 3D Lipstick, 69 Kč
3. Oční stíny Jillian Dempsey, Avon, 269 Kč
4. Tvářenka Affinitone, Maybelline, 139 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama